Jak wybrać sukienkę wieczorową?

Na pewno powinnaś mieć w szafie przynajmniej kilka różnych sukni wieczorowych, by bez problemu dopasowywać je do odmiennych okazji. Nie zawsze chcesz przecież wyglądać w pełni elegancko. Mniej oficjalne przyjęcia, na które chodzisz ze znajomymi do modnych klubów, nie wymagają przecież stroju formalnego, dlatego znacznie lepiej sprawdzi się na nich krótka czarna sukienka niżeli długa balowa suknia. No to jak wybrać sukienkę wieczorową? Musisz ją dopasować do konkretnej okazji. No i oczywiście do swojej sylwetki – by wyglądać w niej zjawiskowo!

Najpierw pomyśl jednak o samej okazji

Nie chcesz przecież, by potem znajomi lub nieznajomi komentowali twój strój i jego niedopasowanie do rodzaju przyjęcia. Musisz wykazać się tutaj pewnym wyczuciem stylu i dobrego smaku, by nie popełnić żadnego faux pas i nie narazić się na krytykę otoczenia. Na pierwszy rzut weźmy oficjalne bale. Być może już niedługo będziesz miała okazję wziąć w nich udział – np. podczas sylwestra lub w trakcie karnawału. Na takich przyjęciach obowiązuje oczywiście strój wieczorowy. Musi być on jednak dość gustowny, dlatego nie wypada ci zakładać bardzo krótkich spódniczek czy sukienek, ledwo przykrywających same pośladki. Lepiej postaw na coś eleganckiego. Wybierz długą suknię, która będzie sięgać niemalże samej ziemi. Jeżeli jesteś niska i nie chcesz, by taka kreacja jeszcze bardziej cię skróciła, pamiętaj o dobraniu do niej butów na wysokim obcasie. Szpilki potrafią zdziałać cuda. Dzięki nim każda kobieta zawsze wygląda atrakcyjniej.

Jak wybrać sukienkę wieczorową?

Wiesz już, na co powinnaś postawić w przypadku większych balów i oficjalnych przyjęć. A co z bardziej kameralnymi imprezami? Jeżeli wybierasz się ze znajomymi do zwykłego klubu lub pubu, możesz pozwolić sobie na znacznie większe szaleństwo i niemalże zupełną dowolność. Skomponuj swój imprezowy strój zgodnie z własnymi przekonaniami. Jeżeli nie czujesz się zbyt dobrze w kusych kreacjach, wcale nie musisz na siłę wciskać się w króciutką spódniczkę i robić tego tylko po to, by przypodobać się męskiej części ekipy. Spodnie też będą przecież fantastycznym wyborem. Zamiast jednak wkładać zwykłe długie jeansy, tym razem zdecyduj się na krótkie skórzane spodenki. Sięgnij po te z wydłużonym stanem. Wspaniale wyciąga on sylwetkę i podkreśla szczupłą talię. Do takich skórzanych spodenek możesz założyć wysokie botki lub szpilki albo nawet zwykłe adidasy, które zagwarantują ci wygodę do samego rana. Wygląd nie powinien być przecież ważniejszy od własnego komfortu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *