Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak nastroić gitarę?

12 października 2019

Uzdolnienia artystyczne są aktualnie bardzo pożądane. Ludzie uwielbiają słuchać muzyki, stanowi to swoistą odskocznię od szarej codzienności. Chociaż gusta nieraz diametralnie różnią się od siebie, to każdy uważny słuchacz potrafi docenić utalentowanego muzyka. Wokaliści co prawda czarują swoim głosem, ale większość z nich potrafi grać na instrumencie. Taka umiejętność jest dla nich bardzo przydatna, ponieważ pozwala szlifować znajomość terminologii muzycznej oraz doskonalić słuch.

Ciągle popularna gitara

Jednym z popularniejszych instrumentów, wiodących prym wśród młodych, aspirujących muzyków, a także amatorskich grajków jest gitara. Stosunkowo łatwo jest nauczyć się na niej grać, dzięki czemu zniechęcenie nie pojawia się zbyt szybko podczas toku nauki. Jeśli chodzi o dostępność i ceny gitar, to tutaj również nie ma tragedii. Łatwo można znaleźć wysokiej jakości instrument w przyzwoitej cenie. Problem pojawia się w momencie, kiedy z pudła rezonansowego zaczynają wydobywać się fałszywe tony. Jak nastroić gitarę? Zacznijmy od tego dlaczego nasz instrument się rozstraja. Często jest to wina temperatury otoczenia, ponieważ zbyt wysokie lub zbyt wysokie wpływają na rozluźnianie oraz kurczenie się strun. Następnie przy regularnym korzystaniu możemy przypadkowo przestawić stroiki. Jest to niestety nieuniknione zjawisko. Strojenie gitary wbrew pozorom nie należy do łatwych zadań. Trzeba mieć wybitny słuch, aby bezbłędnie wychwycić subtelne tony. Najłatwiejszym sposobem jest poproszenie o pomoc nauczyciela gry, albo bardziej doświadczonego muzyka. Ewentualnie można zdecydować się na zakup elektrycznego stroika do gitary, który jest czuły i wychwyci jak powinniśmy ustawić pokrętło.

Strojenie na słuch

Najtrudniejsze, a mianowicie strojenie na słuch to wyższa szkoła jazdy. Statystycznie dopiero po dwóch latach w miarę regularnej gry warto zacząć próbować w ten sposób nastroić gitarę. Samodzielne dokonanie tego jest dość trudne, dlatego najlepiej będzie również taką umiejętność wyćwiczyć pod okiem instruktora. Na Youtube można znaleźć wiele filmików instruktażowych, ale jest to raczej opcja dla cierpliwych muzyków. Jeśli postanowimy wyposażyć się w stroik, to powinniśmy rozejrzeć się za dobrej jakości modelem. Nie koniecznie musi to być najdroższy z dostępnych w sklepie, zawierający najnowsze technologię, ale warto zainwestować w przyzwoity produkt. Rozpiętość cenowa jest imponująca, bo znajdziemy zarówno stroiki za dwadzieścia złotych, jak i te profesjonalne, których cena oscyluje w granicach kilkuset złotych.

Redakcja goldpoint.com.pl

Od lat zajmujemy się doradzaniem w kwestiach związanych z modą, zdrowiem i urodą. Dzielimy się zdobywanym przez lata doświadczeniem i wiedzą związaną z tymi tematami, a także ciekawostkami i nowinkami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Transport leków z hurtowni do aptek
Przyszłość kul transportowych w środowiskach o wysokiej czystości
Koszulki piłkarskie

Jesteś zainteresowany reklamą?

Koszulki piłkarskie