Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Opakowania kosmetyczne szklane — czy warto się na nie zdecydować?

4 stycznia 2023 Opakowania kosmetyczne szklane

Opakowania kosmetyczne i szkło od dziesiątek lat tworzą udany związek. Kosmetyki często pakowane są w szklane opakowania, które podnoszą ich wartość. Stwierdzono również, że szkło jest lepszym materiałem na kosmetyki od innych. Balsamy, kremy, perfumy, żele i inne produkty kosmetyczne są chętnie pakowane w szklane słoiki, szklane butelki i inne szklane opakowania. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na szklane opakowania!

Opakowania szklane — lepsza ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Podstawową funkcją opakowania jest zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa pakowanemu do niego przedmiotowi. Materiał opakowania powinien być wystarczająco dobry, aby chronić produkt przed różnymi czynnikami, jak na przykład cząsteczki tlenu, które często mają tendencję do wślizgiwania się do wielu rodzajów plastiku. Podatność na tlen jest jednak mniejsza w przypadku szkła. Ze względu na swoją nieprzepuszczalność opakowanie szklane stanowią doskonałą barierę, dzięki czemu idealnie nadają się do produktów wrażliwych na tlen, takich jak kosmetyki. Opakowania szklane zwiększają również trwałość produktu. Gdy niektóre produkty są wystawione na działanie powietrza, skuteczność produktu może się znacznie zmniejszyć. Nie dzieje się tak w przypadku opakowań szklanych, gdzie wilgoć jest zatrzymywana na zewnątrz, co czyni je doskonałym materiałem na opakowania. Szukasz wyjątkowych i trwałych opakowań szklanych? Opakowania kosmetyczne szklane Emcor, to wyróżniającą się oferta na rynku, którą warto sprawdzić!

Szklane opakowania — ochrona przed światłem

Szklane pojemniki, słoiki i butelki również pomagają chronić produkty przed światłem. Ekspozycja na światło może uszkodzić i zmienić wiele produktów, takich jak leki, w przypadku których należy zachować odpowiednią równowagę chemiczną. Używanie ciemnej szklanej butelki lub szklanego pojemnika pomaga chronić produkt przed światłem fluorescencyjnym. Przyciemniana szklana butelka działa lepiej niż jakakolwiek oferowana cienkościenna plastikowa butelka.

Opakowania szklane — stylowe i eleganckie

Branża kosmetyczna jest jednym z tych sektorów, w których opakowania odgrywa ważną rolę w sprzedaży produktów. Stylowe i atrakcyjne opakowania takie, jakie znajdziesz w ofercie fsklepu Emcor w kategorii https://emcor-opakowania.pl/opakowania/opakowania-szklane/sloiki-szklane, mogą pomóc w zwiększeniu sprzedaży. Opakowanie szklane to przyciągająca wzrok opcja, która wyróżnia się na tle plastiku i innych materiałów. Jeśli spojrzysz na opakowania perfum, zauważysz, jak ważne jest estetyczne opakowanie, ze szklanymi butelkami perfum i perfumami dostępnymi w wielu pomysłowych, kuszących wzorach, w różnych kształtach i rozmiarach. 

Każde opakowanie perfum jest projektowane w taki sposób, aby odróżniało się od innych produktów. Klienci preferują butelki o niekonwencjonalnych kształtach lub z dodaną funkcjonalnością, ponieważ zapewniają coś, co odbiega od normy i wyróżnia się wśród innych. Zastosowanie szkła do flakonów perfum dodaje szyku i elegancji. 

Szukasz eleganckich butelek na flakonów na swoje kosmetyki? Przyjrzyj się bliżej ofercie firmy Emcore, dostępnej pod linkiem https://emcor-opakowania.pl/opakowania/opakowania-szklane/butelki-szklane. Duży wybór, atrakcyjne ceny, to cechy, które wyróżniają ich produkty. 

Używając szklanych opakowań do swoich produktów kosmetycznych, eliminujesz ryzyko zanieczyszczeń. Szkło jest przygotowywane z naturalnych materiałów, takich jak soda kalcynowana, wapień i piasek, dlatego mówi się, że to całkowicie bezpieczny w użyciu i przyjazny środowisku materiał opakowaniowy. Szklane opakowania kosmetyczne cieszą się i nadal będą cieszyły się dużym zainteresowaniem, a ich wykorzystanie w przemyśle kosmetycznym wciąż będzie rosło.

Redakcja goldpoint.com.pl

Od lat zajmujemy się doradzaniem w kwestiach związanych z modą, zdrowiem i urodą. Dzielimy się zdobywanym przez lata doświadczeniem i wiedzą związaną z tymi tematami, a także ciekawostkami i nowinkami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

praca laryngologa
Kosmetyki Vagheggi
keratynowe prostowanie włosów

Jesteś zainteresowany reklamą?

keratynowe prostowanie włosów