Strona główna
Zdrowie i uroda
Tutaj jesteś

Soczewki progresywne – co musisz o nich wiedzieć?

21 kwietnia 2022


Soczewki progresywne nazywane są także multifokalnymi. Produkt ten stosuje się do korekcji wady wzorku, jaką jest starczowzroczność zwana również prezbiopią. Wraz z wiekiem soczewka oka staje się mniej elastyczna i pojawiają się problemy z akomodacją. Przekonaj się, że dobrym rozwiązaniem w tym przypadku są <a href=”https://www.acuvue.pl/”>soczewki kontaktowe</a>. Zadbaj o dobre i komfortowe widzenie!

Wady wzroku – starczowzroczność, dalekowzroczność i krótkowzroczność

Starczowzroczność to wada wzroku, która pojawia się około 40 roku życia. To złożony problem, gdyż korekcja w tym przypadku musi uwzględnić maksymalną moc do dali oraz minimalną do bliży. Dzięki temu można uzyskać satysfakcjonującą jakość widzenia oraz skorygować problemy wynikające z nieprawidłowej akomodacji i mało elastycznej soczewki oka. Wspomniana akomodacja to inaczej nastawność oka, czyli zdolność narządu wzroku do widzenia przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach.

Dalekowzroczność to wada wzroku zwana także nadwzrocznością. To dość powszechna wada, która wymaga korekcji wzroku. Osoba borykająca się z tym problemem dobrze widzi obiekty położone daleko. Natomiast przedmioty znajdujące się blisko widzi gorzej. Warto zauważyć, że duża dalekowzroczność może z czasem powodować także problemy z widzeniem obiektów na każdą odległość. Z wadą tą dość często rodzą się dzieci, jednak mija ona wraz z wiekiem. W czasie wzrostu dziecka dojrzewa również narząd wzroku.

Krótkowzroczność zwana jest miopią. To wada wzroku, która jest dość powszechnym problemem zdrowotnym. Osoba cierpiąca na krótkowzroczność dobrze widzi z bliska, dlatego też przybliża sobie przedmioty, takie jak gazety, książki i inne. Natomiast obiekty znajdujące się dalej są niewyraźne. Wada ta zazwyczaj ujawnia się w okresie dojrzewania.

Wady wzroku różnią się między sobą zarówno objawami, jak i częstotliwością występowania. Ich moment ujawnienia jest także odmienny. Dlatego też zaleca się regularną kontrolę u specjalisty oraz wykonywanie badania wzroku. Dzięki temu szybko będzie można zastosować odpowiednią korekcję.

Soczewki kontaktowe i ich zalety

Soczewki kontaktowe to sprawdzony i polecany produkt, który stosuje się w celu korekcji wad wzroku. Soczewki należy dopasować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta pod względem typu wady wzroku i wielu innych. W tym celu warto udać się do specjalisty, który w profesjonalny sposób dobierze rodzaj korekcji.

Soczewki dostępne są w wielu wariantach. Najczęściej wyróżnia się modele jednodniowe oraz miesięczne. Soczewki jednodniowe to produkt jednorazowy, który zapewnia wysoki poziom higieny. Natomiast soczewki miesięczne wymagają stosowania specjalnych płynów oraz pudełka. Sposób zakładania każdego typu soczewek jest identyczny. Również zalety ich stosowania się bardzo podobne.

Soczewki posiadają wiele atutów, które z pewnością zachęcają do korzystania z nich. Są przede wszystkim wygodne w trakcie noszenia. Nie krępują ruchów, dlatego polecane są w czasie uprawiania sportu i innych aktywności fizycznych. Chronią oko i zapewniają dobre nawilżenie narządu widzenia. Wybierz najlepszą propozycję dla siebie!

Redakcja goldpoint.com.pl

Od lat zajmujemy się doradzaniem w kwestiach związanych z modą, zdrowiem i urodą. Dzielimy się zdobywanym przez lata doświadczeniem i wiedzą związaną z tymi tematami, a także ciekawostkami i nowinkami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Centrum fizjoterapii
Korzyści z wizyt u psychiatry

Jesteś zainteresowany reklamą?