Ubrania XXL

W dzisiejszym świeci ceni się szczupły wygląd i zgrabną sylwetkę. Bo szczupły człowiek jest atrakcyjny, jest zdrowszy od tego grubego. Jest sprawniejszy i bardziej obrotny. I dlatego w pracy traktowany jest lepiej niż ten gruby. Ponadto szczupła osoba nie męczy się łatwo i jest w stanie wykonać więcej niż osoba otyła. Lecz mimo tego, że zachwala się szczupłość, to na świecie jest wielu ludzi przy kości. Czyli posiadających lekką, a czasem nawet dużą nadwagę. A duża nadwaga, to tylko krok do otyłości. A otyłość to bardzo niedobra rzecz. Bo utrudnia życie i zatruwa zdrowie. I na dodatek nie można dobrać ubrań takich, jakie by się chciało. Taki paradoks.

Mały asortyment ubrań XXL

Ludzi z nadwagą jest bardzo dużo, a ubrań dla ludzi grubszych, jak na lekarstwo. Wierzchnie ubranie jeszcze ostatecznie można kupić. Lecz jeżeli chodzi o sukienki, garsonki, czy spódnice, to w sklepach są tylko same małe rozmiary. Co najwyżej dostępne ubrania XXL. A to przecież nie za duży jeszcze rozmiar, gdyż jest wielu ludzi, którzy potrzebują rozmiaru 4XL, 5XL lub nawet 6XL. Dla tych osób kupienie garderoby czasem graniczy z cudem. A przecież odzież potrzebna jest każdemu, bo okrywa ludzkie ciało, ociepla je i chroni. Ilość i rodzaj odzieży zależy od sytuacji geograficznej i społecznej. W niektórych krajach, gdzie jest bardzo gorąco nosi się jej niewiele. Lecz w pozostałych krajach nosi się różne ubrania w zależności od pogody i temperatury otoczenia.

Odzież jest ważna

Noszenie odzieży jest normą społeczną w niemalże wszystkich krajach na świecie. Nienoszenie jej byłoby niewłaściwe i wstydliwe. Odzież mówi wiele o statusie społecznym i kondycji finansowej ludzi. Gdyż wiadomo, że osoba mniej zamożna nie będzie nosić ubrań za kilka tysięcy złotych. Odzież którą nosimy produkowana jest z różnych materiałów. Jedne są zwykłe i tanie. A inne bardzo drogie. Najdroższym materiałem na świecie jest bisior. Jest to wiązka jedwabistych nici powstająca z szybko krzepnącej wydzieliny morskich małżów. Bisior zwany jest morskim lub oceanicznym jedwabiem. Taki materiał możemy zobaczyć oglądając chustę świętej Weroniki, na której odbite zostało Najświętsza Oblicze Pana Jezusa podczas drogi krzyżowej. Z bisioru w starożytności np. w Egipcie wytwarzano bardzo cienkie i lśniące tkaniny. Był szalenie drogi, gdyż pozyskiwanie nici bisioru było bardzo trudne i niebezpieczne. Dziś bisior produkowany jest tylko w jednym miejscu na świecie. Koło Sardynii mieszka kobieta, która jako jedyna na świecie potrafi wytwarzać ten drogocenny materiał. Wytwarzany przez nią bisior używany jest do naprawy muzealnych dzieł sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *