Zastosowanie kosmetyków z retinolem

Retinol to po prostu witamina A, czyli jedna z witamin urody – fantastyczny składnik dla ludzkiego wyglądu. Jej właściwości nie ograniczają się oczywiście tylko do tych wspierających prezencję, ale warto je omówić nieco szerzej, skoro ostatnio producenci coraz chętniej dodają do swoich produktów kosmetycznych własnie retinol. Ma on za zadanie wesprzeć procesy naprawcze i odnowić zużyte komórki. Dzięki niemu skóra bardzo szybko zaczyna wyglądać dużo lepiej.

A jakie może być jeszcze zastosowanie kosmetyków z retinolem?

Retinol już od dawna wykorzystywany jest w kosmetologii. Swój debiut zaliczył w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to wykonano nad nim liczne badania naukowe. Ich rezultaty przeszły najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że może mieć on wielowymiarowy wpływ na wygląd człowieka. Udowodniono, że retinol podany w formie kosmetyku potrafi przeniknąć przez zewnętrzną warstwę ciała i przedostać się do komórek naskórka, by zadziałać bezpośrednio na nie. Oczywiście później do tych badań dołączyły kolejne. Z roku na rok odkrywano coraz to ciekawsze właściwości retinolu. Dziś z tego powodu nazywa się go często witaminą młodości lub witaminą urody. Warto zarówno przyjmować go w formie suplementów diety i lekarstw, ale też stosować pod postacią preparatów kosmetycznych. Skóra, na którą zadziała się wielowymiarowo, będzie wyglądać zdecydowanie najlepiej.

Zastosowanie kosmetyków z retinolem – jak je wykorzystać, aby jak najwięcej osiągnąć?

Tak naprawdę nie trzeba z nimi robić niczego wymyślnego. Kosmetyk z retinolem zawsze zadziała dobrze, jeśli tylko będzie stosowany regularnie i będzie zawierać odpowiednio wysoką dawkę witaminy A. Jako że wykazuje się ona zdolnością do likwidowania wolnych rodników, potrafi hamować proces starzenia się skóry, dlatego szczególnie dobrze sprawdza się u osób starszych. Oprócz tego dba o optymalne nawilżenie naskórka. Zabezpiecza go przed wysuszeniem, które często pojawia się w wyniku niedoboru witaminy A. Retinol może też wzmocnić i uelastycznić ciało, a także sprawić, że nabierze ono atrakcyjnego, lekko pomarańczowego kolorytu. Codzienna pielęgnacja z witaminą A przynosi wiele dobrego.

Witaminę A, czyli właśnie retinol, warto jednak także wprowadzić do codziennej diety. Jej najlepszymi źródłami są: tłuste mięsa, tłuste ryby, podroby, mleko, masło oraz jaja, czyli produkty pochodzenia zwierzęcego. W produktach roślinnych występują jedynie beta-karoteny. Co prawda z nich organizm też może wytworzyć witaminę A, ale nie jest to proces aż tak efektywny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *