Szybkie sposoby na nawilżenie oczu

Wiele czynników może wpływać negatywnie na stan oczu. Ciągłe przesiadywanie na „świeżym” powietrzu wypełnionym smogiem, bezustanna praca przed komputerem lub ślęczenie do godzin nocnych przed telewizorem – tego wszystkiego nie jest w stanie wytrzymać nawet najzdrowszy organizm. Najbardziej cierpią na tym oczy. Stają się suche, zmęczone, zaczynają piec, a tuż po nimi pojawia się obrzęk. Warto więc zapewnić im doraźną regenerację. A jak nawilżyć oko? Można to zrobić na kilka bardzo prostych i szybkich sposobów.

Pierwszym z nich jest gimnastyka

Ćwiczyć można nie tylko ciało, ale także i oczy. Każdy element organizmu potrzebuje regularnej dawki wysiłku fizycznego. Oczywiście oczu nie będzie się ćwiczyć tak samo jak bicepsów bądź łydek, ale już kilkuminutowa gimnastyka w ciągu dnia poprawi ich stan i zapewni im lepsze nawilżenie. Jak powinny wyglądać takie ćwiczenia? Pierwszym ich etapem będzie relaksacja. Na zamknięte oczy można nałożyć waciki zamoczone w ciepłym ziołowym roztworze, by następnie potrzymać je przez kilka minut i spróbować się odprężyć. Po upływie tego czasu, przy wciąż zamkniętych powiekach, należy zacząć poruszać oczami w kółko – tak, jak ruszają się wskazówki zegara. Cała gimnastyka powinna trwać około dziesięć minut. Warto wykonać ją podczas przerwy w pracy przy komputerze. Pozwoli to oczom odetchnąć i się zrelaksować.

A jak nawilżyć oko przy użyciu gotowych preparatów?

Wystarczy zastosować dobre nawilżające krople. Tak naprawdę każda osoba, która każdego dnia sporo pracuje przed komputerem, powinna zaopatrzyć się w tego rodzaju preparat. Krople do oczu działają niemalże błyskawicznie. Zawierają w swoim składzie wiele korzystnych substancji, w tym m.in. kwas hialuronowy, który pobudza produkcję filmu łzowego, gwarantując oczom kompleksowe nawilżenie. Sporą zaletą kropli jest ich szybkość działania. Potrafią one nawilżyć oczy natychmiastowo. Wystarczy je zaaplikować zgodnie z zaleceniami producenta, aby już po kilku minutach poczuć sporą ulgę. Krople do oczu warto zawsze trzymać na swoim biurku. Można z nich korzystać kilkukrotnie w ciągu dnia, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Niewiele osób wie natomiast, że oczy można nawilżać także od środka. Zły wpływ mają na nie przede wszystkim napoje alkoholowe oraz papierosy. Używki lepiej więc odstawić i zwalczyć wszelkie nałogi, a zamiast tego polubić się ze zdrowym odżywianiem i piciem zwykłej wody. Dobra dieta zadziała zbawiennie na stan oczu. Dzięki niej zostaną one nawilżone od wewnątrz, na czym każdemu powinno zależeć najbardziej.